מת לחיות ביום טוב - פוסטר"מת לחיות ביום טוב", הסרט החמישי בסדרת הסרטים "מת לחיות" שעלתה אי שם לפני שני עשורים וחצי בפעם הראשונה לאקרנים בכיכובו של ברוס ווילס, לוקח אותנו שוב אל אינספור אירועים מלאי אקשן ויריות.

ג'ון מקליין, השוטר בעל הכישורים והמוטיבציה מוצא את עצמו בפעם המי יודע כמה במקום הלא נכון ובזמן הלא נכון, מה שמאלץ אותו להאבק שוב במי שרוצה לפגוע בו.

ג'ון מגיע אל מוסקבה על מנת לעסוק לבנו ג'ק שהסתבך עם אחת המאפיות המסוכנות ברוסיה ורוח של מלחמה שהולכת ומתקרבת מכיוון רוסיה אל המערב. ג'ון וג'ק משלבים כוחות על מנת להתמודד עם הבעיות שנכנסו לתוכן ולמרות ששיטות הפעולה שלהם מנוגדות לחלוטין, יחד הם כח חזק במיוחד.

תחילה בטוח ג'ון שבו הוא סתם בחור טיפש שהסתבך עם העולם התחתון בבירה הרוסית אך הוא מגלה שבנו הוא בעצם סוכן סי איי איי סמוי שנשלח למשימה מיוחדת על מנת לסכל את תוכנית החימוש הגרעינית של הרוסים. הגילוי המפתיע גורם לו לשנות את התפיסה לגבי ג'ק והוא משלב איתו כוחות על מנת לעזור לו במשימתו.

 
ההמלצה שלנו: סדרת סרטי "מת לחיות" כבר די מתה מזמן, היום לא מספיק לירות בשלושה נשקים בו זמנית על מנת ליצור סרט מרשים ואפקטים לא גורמים לך לצאת מהספה בבית. העלילה די מתפספסת בסרט ואין בה יותר מידי עניין או הפתעה, הכל צפוי וברור מראש.
אם ברוס ווילס רוצה להמשיך עם סדרת הסרטים הזאת בסרט הבא(במידה ויהיה כזה) הוא חייב לנסות להשקיע קצת יותר בעלילה ולהפוך את הסרט לחומר איכותי ולא כמותי.
רוצים לדעת אם זה שווה 35 שקלים חדשים בבית הקולנוע – לדעתנו ממש לא.

 
במאי: ג'ון מור.
שחקנים: ברוס וויליס, פטריק סטיוארט, מרי אליזבט ווינסטד, ג'יי קורטני.
ז'אנר: מתח, פעולה.
משך הסרט: 97 דק'.

טריילר:

Be Sociable, Share!