מפלצות בע"מ תלת מימד - פוסטרמסתבר שמקור האנרגיה של המפלצות שחיות במונסטרופוליס הוא צעקות של בני אדם ובמיוחד ילדים קטנים. על מנת להפיק את האנרגיה צריכות המפלצות להבהיל את בני האדם ולאחר מכן הצרחות עוברות סינון וקיטלוג במפעל הגדול ביותר בעיר המפלצות – מפלצות בע"מ.

בניגוד לימים עברו, בני האדם פיתחו חסינות ממפלצות ומיום ליום נעשה קשה יותר ויותר להפחיד את בני האדם וגם את הילדים הקטנים.

העבודה שהייתה פשוטה מאוד פעם ודרשה בסה"כ מכל מפלצת לא משנה מה הגודל שלה להכנס באחת הדלתות אל עולם בני האדם, להתחבא מתחת לאיזו מיטה או בתוך ארון כשיש קצת חושך ולהשיג צעקות בלתי פוסקות של ילדים מבוהלים הפכה להיות קשה מאוד.

לא מספיק שהילדים הפסיקו לפחד, המפלצות גם לא באות במגע ישיר עם בני האנוש כיוון שהדעה הרווחת אומרת שילדים הם רעילים ומגע ישיר איתם גורם לאסון עבור המפלצות.

באחד הלילות בהם יצאה היחידה המיוחדת של מונסטרופוליס לצוד צרחות ילדים נשארה אחת הדלתות לעולם בני האנוש פתוחה וסאלי, ילדה חמודה שממש לא מפחד ממפלצות עשתה את דרכה אל עיר המפלצות והופכת את העיר כולה לעיר במנוסה כיוון שהמפלצות כולן פוחדות לבוא במגע ישיר עם בני אדם.

במאי: פיטר דוקטר.
קולות: ג'ון גודמן, סטיב בושמי, בילי קריסטל, ג'יימס קוברן, פרנק אוז, מארי גיבס.
ז'אנר: אנימציה, תלת מימד.
משך הסרט: 92 דק'.

טריילר:

Be Sociable, Share!