הלהקה האחרונה בלבנון, סרט קומדיה ישראלי בבימוים של בן בכר ואיציק קריחלי, ובכיכובם של אורי לייזרוביץ, עפר שכטר, עופר חיון, ישראל קטורזה, דנה פרידר וסלים דאו.

"להקת העיבריים" מורכבת משלושה חברים שלומי, אסף וקובי – שלושה חברים לשעבר מתקופת השירות הצבאי שחלמו להפוך ללהקה מצליחה אבל יותר מידי מים זרמו בירקון מאז אותו רגע בו חשבו שיצליחו יחד, הלהקה התפרקה והשלושה ניתקו את הקשר בניהם.

התקופה היא תקופת הנסיגה מלבנון וסא"ל אלון נישרי, קצין מילואים מושחת, מתכנן הברחה של סמים מלבנון לישראל שניה לפני שסוגרים בפניו את הגבול.

הוא מציע\מאיים על קובי, שצריך כסף כדי להציל את העסק של אבא שלו, שיעזור לו בזה בעקבות ניסיונו בעבר בהברחת קופסאות סיגריות מלבנון לישראל(הוא לא מספר לו שמה שהוא הולך להבריח הפעם הם לא פקטים של סגריות).

בדרך מוזרה ולא ברורה בסופו של דבר מצטרפים אליו גם שלומי ואסף.

הלהקה נשלחת למוצב צה"ל במטרה להעסיק את חיילי הבסיס בזמן שהעוזרים של נישרי, משיח ואליהו, יעשו את מה שהם צריכים לעשות.

השלישיה מתחילה לשאול יותר מידי שאלות ונישרי מבקש ממשיח ואליהו "להשתיק" אותם, שני העוזרים(הטיפשים למדי) מסיקים מכך שהוא רוצה להעלים את השלישיה ומשאירים את חברי הלהקה בשטח של דרום לבנון, אחרי שצהל כבר נסג מכל הבסיסים.

מכאן העלילה ממשיכה להסתבך, עוברת בין כפרים של לבנונים נוצריים מצד"ל, אל בין כוחות חיזבאלה שמנסים להשתלט על האזור וממשיכים אל קצינת משטרה צבאית שמנסה להפליל את נישרי ועל הדרך למצוא את השלושה.

אז מה בתכלס ?

הסרט שהתיימר להיות סרט ציני וקומי על הנסיגה מלבנון(תקופה שזכורה בזכרון הקולקטיבי כרגע מכונן וקשה בהיסטוריה הישראלית) הוא סרט די משעמם, עם הומור רדוד, כזה שלא גורם לך לצחוק בקול רם – אולי לשחרר חיוך קטן על הפנים מידי פעם.
הקאסט מורכב מצוות שחקנים קומים מוכשרים וכאלו שכבר הוכיחו את עצמם בעבר אך בכל זאת לא מצליח להתרומם.

 

במאים: בן בכר, איציק קריחלי.
שחקנים: אורי לייזרוביץ, עפר שכטר, עופר חיון, ישראל קטורזה, דנה פרידר, סלים דאו, איציק קריחלי, רודי סעדה, עמי אנידג'ר.
ז'אנר: קומדיה.
משך הסרט: 103 דק'.

 

טריילר:

Be Sociable, Share!