נתחיל בהכרזה – אם קראתם את הספר הדימיון שלכם צייר תמונה מפורטת הרבה יותר מאשר זאת שיצרה הבמאית סם טיילור ג'ונסון.

אם יש מדד אמיתי שהסרט חמישים גוונים של אפור צריך להכנס אליו הוא מדד הטיזינג והפרומושיין – אין ספק שכאן יש לנו מאבק עיקש בין האחרון לכוכב הקודם בקטגורייה שיצא לא מזמן "ראיון סוף".

50  גוונים של אפור, רב המכר של הסופרת הבריטית אי. אל. ג'יימס יצא סוף סוף בגרסתו הקולנועית אחרי צפייה יוצאת דופן של בנות העולם כולו שקראו את הספר בשקיקה וחלמו על החיים והמשחקים הפרועים של אנסטסיה סטיל וכרסטיאן גריי(הלוא הם "הגיבורים").

אנסטסיה היא סטודנטית צעירה לסיפרות, די מיוסרת ופסימית ברוב שעותיה ומצד שני כרסטיאן שלנו, או יש לומר מר גריי הוא מיליונר צעיר ומצולק שלא מוכן להכנס אל תוך מערכת יחסים רגשית עם בחורה אלה מעוניין רק בחלק הפעיל של היחסית, שהוא כמובן הסקס.

לא די בכך, כרסטיאן מעמיד לאנסטסיה שמתאהבת בו תנאים לקיום מערכת היחסית הזאת – הוא דורש ממנה לחתום על חובה מעביד שמגדיר אותו באופן רשמי כשולט בקשר ואותה כנשלטת, כמו בקשר כך גם בחדר המיטות.

גריי מצליף, קושר, משתמש בצורה אגרסיבית ושאר הסצנות מלאות התיאורים שיוצר הסרט בחדר המיטות בין בני הזוג.

הבעיה העיקרית של הסרט שבניגוד לדימיון שלו שיודע לעבוד שעות נוספות ולדמיין את הסצנה לפרטי פרטים ולהכנס אל תוך המיטה יחד עם בני הזוג, הסרט לא הצליח לעשות את זה.

סצנות הסקס, עליהן אמור פחות או יותר לעמוד הסרט לא ממש עובדות – הכימיה לא טובה, הפירוט לא מרשים מספיק ובשורה התחתונה מה שדימיינתם כאן לא מצטלם ולא עובד שם.

 

סביר להניח שהביקורת שלנו והעובדה שהסרט קיבל דירוג של 3.2(נמוך מאוד!) מIMDB לא ימנע מכם ללכת אליו בכל מקרה ומיוצריו להכניס המון כסף לקופה שלהם. אבל אנחנו את שלנו עשינו – הזהרנו אתכם מאכזבה.

ההאכזבה שאחזה בקוראי הארי פוטר עם צאת הסרט הראשון היא טיפה בים אל זאת שתאחוז במעריצי אנסטסיה וגריי גיבורי 50 גוונים של אפור כשהם יקבלו אותם בצורה הגשמית שנוצרה להם בקולנוע.

 

במאית: סם טיילור ג'ונסון.
שחקנים: מרשה גיי הארדן, דקוטה ג'ונסון, ג'יימי דורנן, לוק גריימס.
ז'אנר: רומנטיקה, דרמה.
משך הסרט: 125 דק'.

טריילר:

Be Sociable, Share!