מנפאואר מכניס אותנו אל תוך חייהם של ארבעה גברים שונים, כל אחד מהם נמצא בצומת דרכים בחייו, במאבק להוכיח, להמציא את עצמו מחדש, למצוא את הכיוון הנכון.

הארבעה חיים באותה שכונה, שכונת שפירא בדרום תל אביב, מקום שמשלב בתוכו חיים לא פשוטים, אוכלוסיה מגוון ואתגרים מעניינים. גם השכונה, שכונת שפירא, נמצאת בעין צומת דרכים על ההגדרה העצמית שלה.

מאיר הוא שוטר מצטיין שהועבר לאחרונה לתפקיד בכיר במשטרת ההגירה, כפקד על צוות חדש שנפתח בארגון. בעקבות התפקיד החדש מאיר חוזר לגור בשוכנת ילדותו, שכונת שפירא.

כל העת מאיר מרגיש קרוע בין הנאמנות למשטרה ולערכים שהיא מאמינה בהם ודרך הפעולה שלה אל מול נאמנות לעצמו, למאיר הפנימי, לחלומות ולרצונות האישיים שלו.

הגבר השני שאנחנו מתלווים אליו הוא ארז, נער ישראלי-פיליפיני שנולד בישראל ונאבק על מעמדו כאזרח לכל דבר. הוא חולם להגיע ליחידה קרבית ולהוכיח לעצמו ולחברה כולה שהוא לא פחות ישראלי מכל חבר אחר שלו.

הוא בן לאמא פיליפינית שהגיעה לישראל לפני 20 שנה ועובדת כאן שנים רבות, כשכל מה שהוא מכיר ויודע זה מדינת ישראל.

שותף נוסע שאנחנו מלווים למסע שלו הוא במבה, מהגר ניגרי שחי בשכונת שפירא יחד עם אישתו מרי ובנם הקטן איתן. שניהם מוותיקי השכונה, בנם לומד בבית ספר בשכונה ושניהם מרוצים ואוהבים את הבית הקטן שיצרו לעצמם.

במבה הוא אקדמאי, יש לו תואר מאחת האוניברסיטאות הנחשבות בניגריה, אך כמובן שכאן הוא עובד סה"כ כפועל ניקיון וכל יכולותיו והשכלתו מתנכזים אל השמירה והמאבק של הקהילה האפריקאית באזור דרום תל אביב, דבר שהופך אותו ליעד מרכזי לגירוש מבחינת משטרת ההגירה הישראלית.

הגבר האחרון שאנחנו מצטרפים למאבק הפנימי שלו הוא חיים, אדם מבוגר שעבר את מלחמת יום כיפור, הקים אגודת מוניות שירות וחי בבית קטן שקנה לעצמו בשכונת שפירא. בתו הבכורה של חיים עזבה את הארץ לחיים נוחים יותר בקנדה וכעת גם בנו הצעיר שוקל ברצינות רבה לעזוב גם הוא את ישראל ולמצוא את עצמו מחדש בקנדה.

 

שחקנים: יוסי מרשק, שמוליק קלדרון, סאן אינטוסופ, פמפס שמעון אודי.
במאי: נועם קפלן.
ז'אנר: דרמה.
משך הסרט: 85 דק'.

טריילר:

Be Sociable, Share!