הסרט "סמבה" על שמו של הגיבור של הסיפור הוא סרט צרפתי מרגש שעלה לאחרונה לאקרנים, הסרט מגולל את סיפורו של סמבה, מהגר סנגלי שחי בחי בצרפת במשך עשור.

הסרט מכניס אותנו לתוך חייהם של המהגרים, המחשבות שלהם והקשיים שצפים, דבר שמעסיק את העולם המערבי כולו ובעיקר את מדינות אירופה.

כל יום אנחנו שומעים על עוד מדיניות חדשה ועוד ספינת מהגרים מאפריקה שטבעה אי שם בים התיכון מה שהופך את "סמבה" לרלוונטי ואקטואלי.

בקשתו של סמבה לקבלת אישור קבע משלטונות צרפת נדחת והוא מוצא את עצמו עצור ומקבל צו הרחקה, כלומר עליו לעזוב את צרפת באופן מידי. בעת מעצרו הוא פוגש את אליס שמתנדבת בארגון מען פליטים ונותן להם סיוע משפטי אל מול הרשויות.

אליס, מנהלת בכירה בחברת מזון גדולה נמצאת כעת ב"חופשת מחלה" מהעבודה אחרי שסבלה מהפרעות שונות ויצאה מאיזון מערכות בעקבות העומס ובלחצים סביב הקריירה.

המפגש של סמבה עם אליס, כשכל אחד מהם נמצא במשבר משלו ומחפש את הדרך לייצב את חייו ומצוא פתרונות למכשולים בדרך יוצר חיבור מיוחד בין השניים.

הנוכחות של סמבה גורמת לאליס לתחושות שהיא איבדה מזמן ומנגד סמבה מוצא כתובת שדואגת ועוזרת לו בדרכו למצוא פתרון לחייו כמהגר בצרפת.

 

הסרט מרגש מאוד, מעלה חיוך ומציג באור חדש את חייהם של המהגרים במדינות אירופה.

 

במאי: ריק טולדנו, אוליביה נקש.
שחקנים: עומאר סי, שרלוט גינסבורג, טאהר ראחים.
ז'אנר: קומדיה, דרמה.
משך הסרט: 118 דק'.

טריילר:

Be Sociable, Share!