המותחן החדש בבימויו של רון הווארד שמבוסס על סיפרו של דן בראון "התופת" עלה לאקרנים בשבוע האחרון שלוקח אותנו למסע בעקבות ההיסטוריה של האומנות, הסמלים והתרחשויות שמחברות בין העבר להווה.

למי מכם שקרא את ספריו של דן בראון או אפילו צפה בשני הסרטים הקודמים שיצאו מתוך שיתוף הפעולה בין בראון להווארד כמובן יש הבנה ברורה מאוד מה הוא הולך לקבל גם בסרטם השלישי.

רוברט לנגדון, חוקר סמלים מפורסם ומוכר ברחבי העולם, עזר לא פעם להציל ולמנוע בעיות גדולות מאוד באמצעות הידע שלו נקרא גם הפעם אלינו על מנת למנוע מבחור עשיר מאוד ומשוגע מאוד מלהפיץ מגיפה חסרת נסיוב מרפא ולהשמיד חלק נכבד מאוכלוסית העולם.

לנגדון מתעורר בבית החולים אחרי שקיבל מכה בראשו וזכרונו לטווח הקצר נפגע, היומיים האחרונים שעבר נעלמים לחלוטין מזכרונו מלבד חיזיון שעוסק בגיהנום.

רוברט נע בין שברי הזכרון שלו, מחבר בין ספרו של דנטה אליגיירי, "הקומדיה האלוהית", אל עבר יצירתו של בוטיצ'לי "מפת הגיהנום" המבוססת על אחד מחלקיו של הקומדיה האלוהית(זה שעוסק בגהינום) בו מתואר הגהנות במפלסים אליהם מגיעים החוטאים בהתאם לחומרת מעשיהם ונענשים בהתאם.

לנגדון מוצא את עצמו בניסיון כפול – הראשון לפתור את התעלומה ולהציל את האנושות מהמגיפה הנוראים אותה מעוניין האדם המסתורי להפיץ ומצד שני הוא צריך גם לשמור על עצמו שכן גורם לא ידוע מנסה להרוג אותו עצמו.

היחידה שרוברט מצליח לסמוך עליה היא סיינה ברוקס, רופאה צעירה שפגש ונתנה לו את הטיפול בבית החולים בו התעורר.

השניים יוצאים למסע ברחבי אירופה ולוקח אותנו למסע בתולדות האומנות(מסע שטחי מאוד וחסר עומק מקצועי אלא כזה שניתן רק על מנת לקדם את העלילה).

כמו שהשכיל לעשות דן בראון בעבר גם "התופת" הוא מותחן מרתק ומגוון, שמשאיר את הצופה מרותק וגורם לו להפעיל את הראש, ללמוד דברים חדשים ולהיות צופה נלהב.

 

במאי: רון הווארד.
שחקנים: טום הנקס, בן פוסטר, עומאר סיי, סדסי באבט נודסן, אירפן קהאן, פיטר לינקה, פליסיטי ג'ונס.
ז'אנר: מתח.
משך הסרט: 121 דק'.

 

טריילר:

Be Sociable, Share!